• image 52 000.00€ For sale
 • image 52 000.00€ For sale
 • image 52 000.00€ For sale
 • image 52 000.00€ For sale
  Te preferuarat
 • #ID : 3175
 • Type: Apartment
 • 69.00m2
 • Cmimi/m2: 753€
 • Tirana - Tirana - Prane QSUT-se
 • 1
 • 1
 • 7

Shitet apartament 1+1 në rrugën “Kongresi I Manstirit” ne rezidencën “Zirkon”

Apartamenti ka një sipërfaqe totale prej 69 m2 bruto dhe 60 m2 sipërfaqe neto dhe është i organizuar në një sallon ndenjie dhe gatimi, një dhomë gjumi, një tualet dhe një ballkon. Apartamenti ndodhen në katin e VII- të një ndërtimi të ri përfundon në shtator të 2020. Orientimi jug-lindje. Çmimi 52000 euro Rezidenca Zirkon kufizohet në pjesën veri-perëndimore me rrugën "Kongresi i Manastirit", kurse në pjesën lindore parashikohet hapësirë e gjelbërt dhe në atë jugore institucion arsimor. -Në aspektin urban Rezidenca Zirkon propozohet nëpërmjet trajtimit volumetrik dinamik të tij konkretizon formulimin e konteksit urban ku ndodhet parcela. Ky volum perceptohet i lehtë dhe dinamik nga akset rrugore që e kufizojnë duke realizuar një linjë interesante silueti urban. -Rezidenca Zirkon përpiqet të shfaqë në arkitekturë natyrën e një objekti rezidencial, human, me volume të dallueshme qarte edhe nëpërmjet aplikimit të kontrastit të ngjyrave. -Rezidenca Zirkon zhvillohet linearisht pergjatë rrugës “Kongresi i Manastirit”. Në pjesën lindore krijohet nga vetë morfologjia e volumit një hapësirë rekreacioni. -Aksesi në parkim realizohet nga një rampë e pozicionuar nga ana perendimore . Parkimi realizohet në dy kate nëntokë. -Në katin përdhe janë pozicionuar hapësira shërbimesh shumë lehtë të aksesueshme.Banimi realizohet në 9 katet e sipërme. Secili nukël bën shpëndarjen në pesë apartamente me hapësira të bollshme dhe një pozicionim të kendshëm e optimal. -Në shkallë më të gjerë kjo e kthen zonën në një pol shum të rëndësishëm për qytetin jo vetëm nga pozicionimi por dhe nga formulimi dhe miksimi i funksioneve publike me ato private.

 • Tualet (e) : 1
 • Dhoma e ndenjies : 1
 • Siperfaqe totale : 60
 • Siperfaqe neto : 69
You dont have any videos

Prona te ngjashme